Aplikacje WWW

Logotypy

Logo (logotyp) stanowi punkt centralny identyfikacji wizualnej firmy, produktu, przedsięwzięcia, akcji,organizacji, itp. Logotyp E1Symbolizuje ono wszystko, czym firma lub produkt jest obecnie, a także - czym może stać się w przyszłości. Będzie wykorzystywane przez lata, stając się elementem wizerunku, identyfikacji, wyznacznikiem wartości rynkowej i społecznej.

Pojęcie logotypu może odnosić się do znaku identyfikującego: firmę, produkt, akcję, organizację, zadanie, obszar, prawa, itp. Logo BlackUmiejętnie zaprojektowane logo będzie we właściwy sposób spełniało swoją rolę. Jest ono oceniane pod względem wielu kryteriów, z których najważniejszym wcale nie jest kryterium estetyczne. Musi być czytelne zarówno w wielkim, jak i w bardzo małym formacie. Powinno być rozpoznawalne i czytelne na samolocie, na faksie, na kserokopii i na długopisie. Musi być na tyle charakterystyczne, aby każdy, kto na nie spojrzy, dobrze je rozpoznawał i właściwie kojarzył.

To wszystko sprawia, że zaprojektowanie prawidłowego logotypu nie jest taką łatwą sprawą, jak się może większości wydaje.

© 2004 - 2006 by EXPRESSIVE-ONE
Słuchawki | Głośniki | Palmtopy | Manual Php | Free Shell